HTC Sensation XL

15 Nisan 2012 Pazar Günü Yazıldı;.

HTC'nin güçlü bir işlem gücü, güçlü çalışma özelliği ve 8 megapiksellik kamerası, ödediğiniz paraya değdiğini ispatlıyor.
Işıklandırma başarılı, renkler oldukça temiz. Hatta kontrast ve detayların seçilebilirliği bile kayda değer. XL sayesinde
çoğu amatör fotoğrafçı bir fotoğraf makinesine bile ihtiyaç duymayacak.Bir başka multimedya artısı ise MP3 oynatıcısı:
Beraberinde gelen kulaklıklar hem cızırtısız hem de güçlü bas özelliklerine sahip. 
HTC'yi sadece eğlence amaçlı değil ama aynı zamanda iş için de kullanabilirsiniz. Ortalama bir değer sunan 4,7 inçlik dokunmatik ekranı bunun için uygun. Ne var ki LCD ekranı AMOLED modeller kadar parlakdeğil. Çözünürlüğü de biraz daha yüksek olabilirdi. Yine de kullanıcıarayüzü tatminkâr bir sunuma sahip. Pek çok simge ve menü tuşu tekbakışta görülebiliyor ve parmak dokunuşlarına hızlıca yanıt veriyor. Cihazda herhangi teknik bir soruna rastlamadık. 1,5 GHz'lik işlemci her ne kadar tek çekirdekli olsa da, yazılımların sorunsuzca çalışmasına yarıyor ve kullanıcıları gereksiz bekleme sürelerinden kurtarıyor. Üst sıralardaki diğer modeller, bu performansa yetişmek için çift çekirdek kullanıyor. Eğer bir şeyi eleştirmek zorunda kalsaydık bu cihazınbatarya ömrü olurdu. Söz
konusu şarj olduğunda rakipleri HTC'den 1-3 saat önde. Ayrıca 16 GB'lık hafıza arttırılamıyor. HTC, 720p video kaydedebiliyor ancak bu videolar hafızada çok fazla yer tutuyor. Parlak beyaz kasası, tek elle çalışmaya imkân veren yapısı bu eksilerini unutturmayı başarıyor.


TEKNİK DETAY TABLOSU
CEP TELEFONU AĞ STANDARTLARIGSM-Quadband, UMTS, EDGE
KONUŞMA SÜRESİ (KONUŞMA/ONLINE)5:12/5:55 h
SAR DEĞERİ (RADYASYON)0,36 Watt/kg
ARAYÜZLERUSB, Bluetooth, WLAN
EKRAN (BOYUT/ÇÖZÜNÜRLÜK)6,1 x 10,2 cm/ 480 x 800 Piksel
YEDEKLEME (DAHİLİ/HARİCİ)13 GB/-


Sonuç: HTC Sensation XL multimedya artılarıylabaşarılı bir hepsi bir arada paketi.Kamerasından hayli etkilendik ve MP3çalarının en iyilerindenolduğunudüşünüyoruz. Bu fiyatsınıfına göre ekranve en önemlisibatarya süresi biraz daha iyiolabilirdi ama böylesine yüksek birmodelde hala detayları eleştirdiğimiziunutmayın.


Hiç yorum yok: