Windows 8'in Önündeki 5 Büyük Düşman

9 Mart 2012 Cuma Günü Yazıldı;.


İlerleyen aylarda kullanıcılara sunulması planlanan Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8, bugün olduğu gibi yarın da alanının tek işletim sistemi olmayacak. İşte Windows 8'in karşısındaki 5 büyük düşmanı...


Linux & Mac

Linux ve Mac masaüstü sistemleri şu an için masaüstü sistem pazarının yüzde 10'unun da altında bulunuyor. Windows 8'in mevcut Windows pazarındaki pazar payını daha da artırmayacağını planlayan uzmanlar, buna rağmen Linux ve Mac söz konusu olduğunda Windows'un önünde büyük bir tehdit görmüyor.

Google Chrome İşletim Sistemi ve Bulut Teknolojisi

Linux tabanlı olan Google Chrome, Chromebook'larla beraber kullanıcılara sunuluyor. Ancak Chromebook satışı Google'ın istediği düzeyde gerçekleşmedi ve satışlar düşük kaldı. Buna rağmen iş dünyasının Chrome işletim sistemini tercih etmesi halinde Windows için büyük bir tehdit söz konusu olabilir; zira Chrome işletim sistemini kullanan sistemlerin maliyeti şirketlere çok daha az olacak; zira Chrome sistemler yüksek sistem özelliklerine sahip değil ve temelde Bulut teknolojisini kullanıyor.

iPad ve Android tabletler

Tablet bilgisayar satışlarının artması halihazırda Windows'un önünde bir tehdit unsuru olarak görülüyor. Her ne kadar tabletlerde de göreceğimiz Windows 8, tablet pazarının bir numarası iPad karşısında zorlanacağı kesin. Android tabletler de Windows'un önündeki bir diğer engel...

Windows XP

Microsoft'un 11 sene önce yayınladığı işletim sistemi windows XP, hala yeni nesil Windows'lar için bir tehdit... Çünkü Windows XP kullanmakta ısrar eden iş dünyası ve azımsanmayacak bir kısım kullanıcı, Windows 8'e de terfi etmeyebilir.

Windows 7

Windows XP'den Windows 7'ye terfi eden kullanıcıların bu kez de Windows 8'e geçmesi pek kolay olmayacak. Halihazırda kendisi için Windows 7'yi yeterli bulan kullanıcıların Windows 8'i tercih etmemesi mümkün.


HÜRRİYET

Hiç yorum yok: