Kullanmanız Gereken 5 Sosyal Medya Uygulaması

8 Mart 2012 Perşembe Günü Yazıldı;.


Sosyal medya gösterdiği büyük gelişim sayesinde her kesimden internet kullanıcısının vazgeçilmezleri arasına girdi. Arkadaşlarımızla iletişimdekalmak, paylaşımlarda bulunmak, gündemi ve sektörleri takip etmek, gelişmelerden haberdar olmak ve çok daha fazlasını artık sadece sosyal medya kaynaklarını takip ederek gerçekleştirmek mümkün.
Ancak sosyal medyadaki popülerliğimizi artırmak, bilgi yönetimimizi iyileştirerek dezenformasyonu engellemek, değerlendirmek ve kendimizi doğru şekilde ifade edebilmek için bazı uygulamalardan uzak kalmamak gerekiyor.
Bu nedenle hem en çok kullanılan artık zaruri hale gelmiş sosyal medya web uygulamalarından hem de yakın zamanda büyük gelişim göstermesi beklendiğinden uzak kalmamanızı tavsiye ettiğim 5 web uygulamasından bahsetmek istiyorum.
Facebook
FacebookEn Popüler Sosyal Medya Uygulaması

Her ne kadar artık duymayan kalmadı diye düşünsem de Facebook’ta yer almanın ve kendinizi burada iyi bir şekilde ifade edebilmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak gerek. Elbette bütün hayatımızıFacebook başında geçirmek arzu edilen bir durum değil ancak sosyal medyada en iyi şekilde kendinizi temsil etmek artık kaçınılamaz bir hale geldi.
Twitter
TwitterAnlık Durum Güncellemesi Takip Uygulaması

160 karakter sınırıyla “tweet”ler atabildiğiniz Twitter Dünya’nın her yerinde çok çeşitli amaçlar için başarıyla kullanılıyor. Reklam kampanyalarından tutun da siyasi hareketlere, afetlere, günlük hayata kadar pek çok iletişim ihtiyacını başarıyla karşılayabilen en iyi sosyal medya uygulamalarından birisi olduğuna dair şüphem yok.
Linkedin
LinkedinProfesyonel İş Hayatı Sosyal Medya Uygulaması

Özellikle profesyonel ve akademik hayata adım atanların ya da atmak isteyenlerin en aktif olarak sosyal ağlarını genişletmelerini sağlayan LinkedIn günden güne popülerliğini artırıyor. Pek çok kurum işe alımlarda çalışanların CV dosyalarını incelemek yerine LinkedIn profillerini kontrol etmeyi de tercih eder hale geldi. Ayrıca her sektöre ait tartışma gruplarını kullanarak sektörel bilgi ağınızı da genişletebilirsiniz.
Klout
KloutSosyal Medya Reyting Uygulaması

Eğer sosyal medyada gerçekleştirdiğiniz paylaşımların takipçileriniz üzerinde ne kadar etkili olabildiğini ölçmek ve bunu bir süreç içerisinde puan olarak görmek istiyorsanız Klout sosyal medya skor analizi uygulamasını denemelisiniz. Ayrıca sosyal medya içerisinde nasıl bir kullanıcı olduğunuzu farklı kriterleri değerlendirerek size sunan Klout popülerliğini ölçmek isteyenlerin kullanabileceği en iyi uygulamalardan bir tanesi.
Pinterest
Pinterestİçerik Favorileri Belirlemek İçin Sosyal Medya Aracı

Pinterest henüz çok yeni ve sadece davetiye ile üye alan sosyal medya uygulamalarından birisi. İnternet üzerinde yer alan beğendiğiniz şeyleri Pinterest panolarınıza kolayca iğneleyebiliyorsunuz ve bunları diğer kullanıcılarla kolayca paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca Facebook ve Twitter ile de entegre olara çalışabilen uygulama zaman tünelinizde Pinterest aktivitelerinizi belirten bir uygulama açıyor. Davetiye isteme bağlantısını kullanarak e-posta adresinizi girerseniz Pinterest birkaç gün içerisinde davetiyenizi gönderecektir.
Belki de sayamayacağımız kadar çok sosyal medya web uygulaması internette kullanmanız için sizler bekliyor. En temel uygulamalardan bahsettiğim bu yazımda yer alanları verimli bir şekilde kullanırsanız sosyal medyada en iyi şekilde kendinizi temsil etme ve bilgi kirliliğini kontrol etme olanağını bulabilirsiniz.

TAMİNDİRHiç yorum yok: