Panasonic’in İlk Akıllı Telefonu

23 Şubat 2012 Perşembe Günü Yazıldı;.


Panasonic’in Avrupa pazarı için hazırladığı ilk akıllı telefon olan ELUGA, dün Hamburg’da düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı.


Farklı tasarımı ve su geçirmezlik özelliğiyle dikkat çeken ELUGA, Panasonic’in planlarında önemli bir yer sahip.
Ultra ince, su ve toz geçirmez, NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisi ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ELUGA, Avrupa pazarındaki en yüksek ekran alanı oranını sunuyor. ELUGA’nın ‘Swipe and Share (Sürükle ve Paylaş)’ teknolojisi ise Panasonic’in VIERA serisi televizyonlarıyla uyumlu çalışıyor.
Yalnızca 103 gr ağırlığındaki Panasonic ELUGA aynı zamanda Avrupa pazarındaki en hafif akıllı telefonlar arasında yer alıyor.
İsmi İngilizce Elegant User-Oriented Gateway (Zarif ve kullanıcı odaklı) ifadesinin kısaltmasından oluşan ELUGA, Panasonic’in ultra ince ve en yüksek teknolojiye sahip olacak şekilde tasarlanan ürün serisinin lansman modeli.
Lansman modelinin özellikleri şöyle:
- Ultra ince çerçeveli 4,3 inçlik geniş QHD (960×540) ekran.
- Toz geçirmez ve su geçirmez olan ELUGA çok dayanıklı bir telefon. 1 metre derinlikteki suda yarım saat kaldıktan sonra bile çalışmaya devam eder.
- ‘Yakın Alan İletişimi’ (NFC) teknolojisine sahip olan telefon, temassız ödemeler de dahil olmak üzere, temas gerektirmeyen etkileşimlere hazırdır.
- ‘Swipe and Share’ özelliği sayesinde kullanıcılar kablosuz bir şekilde telefondan televizyona veya bulut hizmetlerine fotoğraf gönderebilir veya telefondaki videolarını televizyonda izleyebilirler. Telefon ayrıca evdeki diğer elektronik cihazlar için (örneğin Viera televizyon, DIGA Blu-ray oynatıcı ve kayıt cihazı, ev sinema sistemi veya dijital kamera) uzaktan kumanda olarak da kullanılabilir.
- Serideki ürünler Panasonic’in güç tasarrufu sağlayan eşsiz teknolojisi ‘eco-mode’a da sahip olacak. ‘Eco-mode’ telefonun pili azaldığı zaman gerekli olmayan özelliklerini kapatarak kullanıcısına önemli faydalar sağlıyor.
Panasonic Avrupa’da sunacağı akıllı telefon serisini, Barcelona’da gerçekleşecek Mobile World Kongresi 2012’de, CY31 numaralı stantta 27 Şubat’tan itibaren sergileyecek.


MYNET

Hiç yorum yok: