Günde 1 TL ye Tablet Bilgisayar.

17 Şubat 2012 Cuma Günü Yazıldı;.

Vodafone'dan yeni tablet

Vodafone’un kendi markasıyla piyasaya sunduğu yeni tableti Smart Tab 10, güçlü özellikleriyle dikkat çekiyor.
Lansmanı bugün gerçekleştirilen bu tableti sizler için mercek altına aldık.
Son dönemde Türkiye’de operatör markalı telefonların sayısı ciddi biçimde arttı. Özellikle Turkcell ve Vodafone bu konuda önemli hamleler yapmaya devam ediyorlar. Fakat artık tabletler de mobil deneyimin önemli bir parçası. Dolayısıyla operatörlerin avantajlı tarifelerle kendi tabletlerini satması oldukça mantıklı.
Bu konuda ilk hamleyi yapan Vodafone oldu. Avrupa ülkelerinde Smart Tab 10 ve Smart Tab 7’yi satışa sunan firma, Smart Tab 10’la Türkiye pazarına da giriyor.
Smart Tab 10, Android platformunu kullanan bir tablet. Android 3.2 Honeycomb işletim sistemiyle donatılan cihaz, Qualcomm üretimi 1.2 GHz çift çekirdekli bir işlemciye sahip. Bu da onu pazardaki diğer rakipleri kadar güçlü kılıyor. 10.1 inç ekran boyutu, 1280×800 piksel ekranı ve boyutları ise artık standart haline gelmiş özellikler.
Vodafone, arayüz konusunda bir eklenti geliştirmemiş. Smart Tab 10, standart Honeycomb arayüzünü kullanıyor. Bunun yanında tabletin içinde Vread, QuickOffice Pro gibi ekstra yazılımlar geliyor. Android Market üzerinden yüzbinlerce yeni uygulamaya erişmek de mümkün.
Smart Tab 10’un genel performansı oldukça başarılı. Genelde operatör cihazları uygun fiyatı giriş seviyesi ürünler olduğundan Smart Tab 10’dan bu kadarını beklemiyorduk. Fakat Vodafone, oldukça güçlü bir tablet ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Fiyat konusunda değerlendirme yapmadan önce bu tabletin 3G + Wi-Fi olduğunu da unutmayın.
Vodafone Smart Tab 10, öncelikle 26 yaş altındaki gençler için piyasaya sunulacak. Gençler, günde 1TL ödeyerek 100MB internete ve Smart Tab 10′a sahip olabiliyor. Basit bir hesap yaptığımızda tabletin fiyatı 700 TL civarında oluyor. Mart ayından itibaren de 250MB’lık bir paketle ayda 49TL’ye Smart Tab 10 sahibi olunabilecek.

mynet

Hiç yorum yok: